254 receptov

 


Fotka receptu

Smotanovo-ovocná poschodová torta

Potrebujeme:
- 1 bal. podlhovastých piškót
- 2 bal. guľatých piškót
- 4 kelímky kyslej smotany
- 2 vanilkové lúsky (alebo aj nie)
- 3 bal. vanilínového cukru
- mäkké ovocie (jahody, maliny, čučoriedky, marhule...)
- 1 smotana na šľahanie
- gaštanové pyré

Postup prípravy:
Z lúskov vanilky vytrieme zrniečka a zmiešame so smotanou a vanilínovým cukrom. Kto má radšej sladšiu tortu, tak je možno dať cukru viac.

Tortovú nádobu vyložíme alobalom. Jemne potrieme vnútorné steny zarobenou smotanou, ktorá poslúži ako lepidlo na okrajové piškóty. Narežeme si výšku podlhovastých piškót aby boli zarovno s tortovou nádobou a pokládame ich odrezanou stranou na dno tak, aby sme vyložili celý obvod formy.

Na dno položíme guľaté piškóty, zalejeme časťou smotanovej hmoty a na ňu poukladáme ovocie. Tento postup opakujeme až kým nenaplníme tortovú formu celú. Takisto si pripravíme aj druhé poschodie torty v menšej nádobke. Obe formy necháme v chladničke niekoľko hodín, najlepšie cez noc aby sa piškóty nasiakli a torta bola konzistentná.

Torty vyberieme z alobalu, ale ešte ich na seba nedávame. Najprv si vyšľaháme šľahačku a každú časť torty ňou potrieme v tenkej vrstve, na ktorú nanesieme nastrúhané gaštanové pyré. Teraz môžeme malú tortu položiť na veľkú. Dozdobíme zvyšným ovocím.

Kategória: Dezerty a Torty

(Tento recept pridal/a Flamky)