210 receptov

 


Fotka receptu

Snickers

Potrebujeme:
Cesto:
- 450 g hladkej múky
- 150 g kryštálového cukru
- 400 g masla alebo Hery
- štipka soli

Krém:
- 1 ks Salka
- 1 ks karamelového Salka
- 400 g masla alebo Hery
- 8 PL kryštálového cukru
- 500 g slaných arašidov

Čokoládová poleva:
- 300 g mliečnej čokolády
- 200 g horkej čokolády
- 1 KL oleja

Postup prípravy:
Cesto:
Zmiešame prísady a poctivo ich vypracujeme do cesta, ktoré v tenkej vrstve rozotrieme na plech, vystlanom papierom na pečenie.
Pečieme pri 200°C asi 20-30 minút (podľa toho ako nám pečie rúra), jednoducho kým cesto nebude mierne hnedé. Ak už bude veľmi hnedé, bude sa pri konzumácii droliť.
Vyberieme z rúry a pripravíme si krém.

Krém:
Do hrnca vylejeme Salko, pridáme maslo a cukor a za stáleho miešania pomaly varíme až kým sa hmota spojí a krém začne hustnúť. Primiešame karamelové Salko a vymiešame dohladka. Pridáme slané oriešky, zamiešame a ešte horúce nanesieme na cesto. Krém musí byť naozaj hustý!

Poleva:
Nad parou rozpustíme čokolády, pridáme takú slabú KL oleja. Ak olej nedáme, bude čokoláda po vychladnutí veľmi tvrdá a bude sa pri krájaní lámať. Vymiešame dohladka a vylejeme na krém a necháme pri izbovej teplote prirodzene stuhnúť. Netreba dávať do chladničky, aby nám čokoláda príliš nestvrdla a na povrchu nezbledla.

Poznámka k receptu:
Tento recept je veru slušná kalorická, ale chutná bomba! Má to ale vadu - veľmi rýchlo tento dezert zmizne zo stola!

Pôvodný recept bol na malý plech, preto som ho upravil rovno na dvojitú dávku (vhodné do štandardného plechu 36x39cm - vnútorný rozmer) a upravil som aj niektoré pomery surovín, rovnako ako som upravil aj postup.

Kategória: Dezerty a Torty

(Tento recept pridal/a Flamky)