254 receptov

 


Fotka receptu

Snickers

Potrebujeme:
Cesto:
- 520 g hladkej múky
- 130 g práškového cukru
- 300 g masla
- 4 žĺtky

Krém:
- 1 plechovka Salka
- 1 plechovka karamelového Salka
- 400 g masla
- 8 PL kryštálového cukru
- 500 g slaných arašidov

Čokoládová poleva:
- 300 g mliečnej čokolády
- 200 g horkej čokolády
- 1 ČL oleja

Postup prípravy:
Cesto:
Zmiešame prísady a poctivo ich vypracujeme do cesta. Spočiatku to bude vyzerať, že sa to nechce ani spojiť, ale dajme tomu čas. Takto vypracované cesto zabalíme do fólie a necháme pri izbovej teplote odpočinúť. Keď bolo naponáhlo, stačilo 10 minút, ale lepšie je 30 minút a viac.

Oddýchnuté cesto si vyvaľkáme a pokryjeme ním spodok celého plechu (alebo nanášame po kúskoch a roztláčame, je to dosť jedno). Nemusíme ani vystieľať papierom na pečenie. Poprepichujeme ho vidličkou, aby sa nám pri pečení nedvíhalo.

Pečieme v rúre pri 200°C asi 15-20 minút (podľa toho ako nám pečie rúra), jednoducho kým cesto nebude mierne hnedé (vidno to hlavne na okrajoch cesta). Vyberieme z rúry a pripravíme si krém.

Krém:
Do hrnca vylejeme obyčajné Salko, pridáme maslo a cukor a za stáleho miešania pomaly varíme až kým sa hmota spojí a krém začne hustnúť (trochu sa zmení jeho farba mierne do hneda) a od bokov hrnca sa bude akoby oddeľovať.

Primiešame karamelové Salko a vymiešame dohladka. Pridáme slané oriešky, zamiešame a ešte horúce nanesieme na cesto. Krém musí byť naozaj hustý!

Poleva:
Nad parou rozpustíme čokolády, pridáme KL oleja. Ak olej nedáme, bude čokoláda po vychladnutí veľmi tvrdá a bude sa pri krájaní lámať.

Vymiešame dohladka, vylejeme na krém a rozotrieme. Necháme pri izbovej teplote prirodzene stuhnúť.

Netreba dávať do chladničky, aby nám čokoláda príliš nestvrdla a na povrchu nezbledla a pri krájaní by sa lámala.

Poznámka k receptu:
Tento recept je veru slušná kalorická, ale chutná bomba! Má to ale vadu - veľmi rýchlo tento dezert zmizne zo stola!

Pôvodný recept bol na malý plech, preto som ho upravil rovno na dvojitú dávku (vhodné do štandardného plechu 36x39cm - vnútorný rozmer) a upravil som aj niektoré pomery surovín, rovnako ako som upravil aj postup.

Po čase som upravil aj cesto, pretože to pôvodné sa dosť často pri konzumácii drobilo.

Kategória: Dezerty a Torty

(Tento recept pridal/a Flamky)