238 receptov

 


Vietnamská kuracia polievka (Pho Ga)

Potrebujeme:
- 1 celé kura (cca 2 kg)
- 1 celá rozpolená a nelúpaná cibuľa
- cca 9 cm nelúpaného ďumbieru

Koreniny do vývaru:
- 2 PL celých koriandrových semiačok
- 4 celé klinčeky
- 2 hviezdička anízu
- 2 PL cukru
- 2 PL rybacej omáčky
- malá hrsť koriandrových stoniek zviazaných špagátikom

Na servírovanie:
- 1 pol kila hrubších ryžových rezancov
- 2 šálky klíčkov (z fazule a pod…)
- koriander
– listy a mäkké stonky
- 1/2 šálky olúpanej červenej cibule
- 1/2 limetky, cut into 4 wedges
- Sriracha omáčka
- Hoisin omáčka
- na kolieska nakrájané chili

Postup prípravy:
Cibuľu a ďumbier prerežieme na polovice. Rezné strany potrieme jemne olejom a prudko opečieme z oboch strán do hneda. Alebo upečieme v rúre cca 15 minút. Povrch má byť tmavý a cibuľa a ďumbier majú byť mäkké. Po upečení odstránime zhorené časti a vydlabeme obsah.

Do veľkého hrnca dáme vodu a privedieme k varu. Z kuraťa si vykostíme prsia a odložíme na neskôr. Ostatku kuraťa polámeme nožom kosti, aby sme pri varení dostali z nich čo najviac chutí. Vhodíme do vriacej vody, počkáme kým znova zovrie a varíme naprudko cca 5 minút. Vodu vylejeme, kura i hrniec opláchneme v čistej vode. Vrátime kura do hrnca aj s prsiami a zalejeme studenou vodou. Pridáme upečenú cibuľu, ďumbier a všetky koreniny do vývaru. Zakryjeme a privedieme k varu. Posunieme pokrievku, aby mohla unikať para a stlmíme. Po 15tich minútach vyberieme prsia, natrháme ich a necháme bokom. Budeme ich potrebovať pri servírovaní. Vývar necháme pomaly klokotať, pričom zbierame penu každých 20 minút. Necháme vrieť 1 a pol hodiny. Dochutíme rybacou omáčkou alebo cukrom, či soľou. Vývar nakoniec precedíme.

Rezance si pripravíme podľa návodu na obale. Do misky dáme rezance, kuracie natrhané prsia, zalejeme vývarom a podávame s ingredienciami na servírovanie.

Kategória: Polievky

(Tento recept pridal/a Flamky)