Postup prípravy:
Na troche oleja orestujeme nadrobno nakrájanú cibuľu dosklovita, pridáme nahrubo nastrúhanú kvaku, osolíme, podlejeme vodou a pod pokrievkou za občasného premiešania dusíme cca 15 minút aby zmäkla. Odstavíme a odokryté necháme úplne vychladnúť.
Jemnú salámu nakrájame na tenké slíže a uhorky, kápiu a feferónky na drobné kocky. Zmiešame s ostatnými surovinami, okrem soli.
Necháme odležať v chladničke kľudne aj cez noc. Ak treba, dochutíme soľou.
Poznámka k receptu:
Takto pripravený diabolský šalát je len veľmi jemne pálivý. Ak máme radšej pálivejší, pridáme kayenskú papriku i feferónky.
Kategória: Šaláty a iné
(Tento recept pridal/a Flamky)