Postup prípravy:
V hrnci zohrejeme maslo a opečieme na ňom na kolieska (na polkruhy, proste na väčšie kúsky a tak) nakrájané cibule. Primiešame k nim cukor, trošku soli, bobkový list a tymián a cibuľu takto popražíme do karamelova.
Zalejeme ju vínom, pridáme horčicu, premiešame a povaríme, aby sme trochu vyvarili alkohol z vína. Prilejeme horúci vývar, privedieme k varu, povaríme cca 7 až 10 minút, dochutíme soľou, korením a máme hotovo.
Podávame s bagetkou, ktorú opečieme v rúre pod grilom a posypeme nahrubo strúhaným syrom.
Poznámka k receptu:
V pôvodnom recepte bol použitý 1 kg cibule, ale toto bolo podľa mňa zbytočne veľa. Svoju robotu spravilo aj to polkilečko.
Kategória: Polievky
(Tento recept pridal/a Flamky)